Härnösandsserien Våren -19

16/1    19,15   EdmoLift        10-8  NGB

                  Härnö Boys      10-8  Bengá

                  Spishuset        7-11  Teamet

                  Krif              10-8  P-Bowling

23/1    19,15   P-Bowling        10-8  Teamet

                  EdmoLift        12-6  Härnö Boys

                  Spishuset        2-16  NGB

                  Krif              6-12  Bengá

30/1    19,15   Krif              2-16  Härnö Boys

                  EdmoLift        12-6  Spishuset

                  P-Bowling        12-6  NGB

                  Teamet          6-12  Bengá

6/2     19,15   Bengá            8-10  NGB

                  Teamet          10-8  Härnö Boys

                  EdmoLift        9-9  Krif

                  P-Bowling        16-2  Spishuset

13/2    19,15   EdmoLift        14-4  P-Bowling

                  Teamet          12-6  Krif

                  Bengá            10-87  Spishuset

                  NGB             6-12  Härnö Boys

20/2    18,00   NGB             -  Krif

                  Bengá            -  P-Bowling

                  EdmoLift        -  Teamet

                  Härnö Boys      -  Spishuset

         19,30            Final            

 

8 lag i år. Ni kommer att mötas 2 ggr

                  2 lag till Final

29/10  19,15   EdmoLift        8-10  Bengá

31/10   19,15   NGB             10-8  Teamet

                  Härnö Boys      8-10 P-Bowling

                  Spishuset        9-9  Krif

5/11    19,15   NGB             6-12 EdmoLift

7/11    19,15   Härnö Boys      10-8  Bengá

                  Spishuset        8-10  Teamet

                  Krif              16-2 P-Bowling

12/11   19,15   EdmoLift        6-12 Härnö Boys

14/11   19,15   Spishuset        4-14  NGB

                  Krif              6-12  Bengá

                  P-Bowling        18-0  Teamet

19/11   19,15   Spishuset        6-12  EdmoLift

21/11   19,15   Krif              4-14  Härnö Boys

                  P-Bowling        10-8  NGB

                  Teamet          10-8  Bengá

26/11   19,15   EdmoLift        12-6  Krif

28/11   19,15   P-Bowling        6-12  Spishuset

                  Bengá            11-7  NGB

                  Teamet          10-8 Härnö Boys

3/12    19,15   P-Bowling        16-2  EdmoLift

5/12    19,15   Teamet          9-9  Krif

                  Bengá            10-8  Spishuset

                  NGB             12-6  Härnö Boys

10/12   19,15   EdmoLift        6-12  Teamet

12/12   19,15   Bengá            8-10  P-Bowling

                  NGB             8-10  Krif

                  Härnö Boys      12-6  Spishuset

17/12   19,15   Bengá            14-4  EdmoLift

19/12   19,15   NGB             12-6  Teamet

                  Härnö Boys      6-12  P-Bowling

                  Spishuset        8-10  Krif      

 

God jul o Gott Nytt År

                  Nytt Program efter Jul

Snitt räknas mellan 210-110 ändras till varje måndag.

Ex Har man 155 i snitt Blir det 210-155=55/serie.

Över 210 = 0  Under 110 = 100/serie

Första snitt räknas från det ni hade på våren -17,

för den som inte spelat tidigare börjar på 135,

Lic-spelar tar det dom har på Licensen

 

Anmälan är 300:- Matchkostnad 300:-

Nytt Program kommer efter jul. Glöm inte meddela Hallen

Om ni flyttar någon match.

Resultat finns på hemsidan http://bowlingcenter.me

 

P-Bowling     Lars-Erik Magnusson 070-5557135

Krif           Anders Gustafsson   070-2251401     

NGB          Monica Fahlen         070-6243498

Edmo Lift    Per Gran               070-3610589

Härnö Boys  Jan-Erik Lindblad     070-3159244

Beng-A       Bengt Johansson      070-3356001

Spishuset     PelleMalm             070-6775844

Teamet       Solveig Mattson       073-0295060